YÖK: Erol Özvar Açıkladı: Yüz Yüze Eğitim Başlayacak mı? Üniversiteler Açılacak mı?

Üniversiteler ne vakit açılacak sorusunun yanıtı binlerce lisans, ön lisans ve yüksek lisans öğrencisini yakından ilgilendirirken, bahis hakkında araştırma yapılıyor. Alınan kararın akabinde ardından 'Üniversiteler ne vakit yüz yüze olacak, online ...2 dk okuma süresi


Üniversiteler ne vakit açılacak sorusunun karşılığı binlerce lisans, ön lisans ve yüksek lisans öğrencisini yakından ilgilendirirken, mevzu hakkında araştırma yapılıyor. Alınan kararın akabinde ardından ‘Üniversiteler ne vakit yüz yüze olacak, online eğitim devam edecek mi?’ sorusu aratılıyor. Peki, üniversiteler Nisan’da açılacak mı, ne vakit açılacak? İşte üniversiteler hakkında merak edilen sorular ve karşılıkları…

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 vilayetimizde yıkıcı tesirlere neden olan zelzele felaketinin akabinde üniversiteler için online eğitim kararı alınmıştı.

İki büyük zelzele sonrası online eğitim sistemine geçiş yapılmasının akabinde öğrenciler, yüz yüze üniversite eğitiminin ne vakit başlayacağını merak ediyor.

Konuya ait açıklama yapan YÖK Lideri Prof. Dr. Erol Özvar, üniversitelerle ilgili son durumu aktardı.

Nisan Ayında Üniversiteler Açılacak mı?

Yükseköğretim Heyeti (YÖK) Lideri Prof. Dr. Erol Özvar yaptığı açıklamada alınan kararların Nisan ayı başı itibariyle tekrar gözden geçirilerek koşullar elverişli hale gelmesi durumunda uzaktan eğitimin yanında yüz yüze eğitim imkanının da sunulduğu hibrit öğretim seçeneğinin değerlendirileceğini duyurdu.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

‘Nisan ayında bu kararı tekrar değerlendireceğiz.’

Özvar açıklamasının devamında “Bizler için kıymetli olan üniversitelerde olağanlaşma sürecinin bir an evvel başlamasıdır. Nisan ayı başları üzere bu aldığımız kararları tekrar kıymetlendirmek suretiyle imkanların el verdiği ölçüde bu hibrit yahut harmanlanmış eğitim sisteminden, yani yüz yüze eğitimi de katmak suretiyle eğitim öğretim faaliyetlerimizin devamını öngördüğümüzü tabir etmek isterim.’dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Hibrit Eğitim Nedir?

Hibrit eğitim, karma öğrenme, hibrit öğrenme, karışık öğrenme olarak da bilinen harmanlanmış öğrenme en sade tarifiyle klasik eğitim metodunun çevrimiçi (online) eğitim malzemeleriyle zenginleştirilmesi yani harmanlanması olarak tanımlanmaktadır. Kullanılan teknolojilerin yanı sıra farklı eğitim ideolojilerinin klâsik öğrenme ortamında birlikte kullanılması da harmanlanmış öğrenme olarak tanımlanmaktadır.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Haber / Makale / İçerik
İçerik üreticileri için makaleler, haberler.
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru