Togg’un Satış Fiyatının Ortaya Çıktığı Savunuldu

Toplumsal medyada yayılan bir ekran imgesi, Togg'un internet sitesinde satış fiyatlarının yer aldığı savlarını beraberinde getirdi. Manzaranın kaynağı da gerçekliği de bilinmiyor. Pekala bu ekran imgesi tam olarak ne manaya geliyor?2 dk okuma süresi


İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Mart ayı sonunda birinci teslimatlarının yapılması planlanan yerli elektrikli otomobil Togg C-SUV hakkında toplumsal medyayı karıştıran kimi imgeler paylaşılmaya başladı. Togg’un satış fiyatlarının yer aldığı belirtiliyor

Kaynağı bilinmeyen manzarada Togg’un üç farklı model ile satışa sunulacağı, modellerin 310 ila 510 kilometre ortasında menzil sunacağı bilgisi yer alıyordu. Bilgide, üç Togg pakedinin satış fiyatı da yer alıyordu:

Togg’un sızdırıldığı Belirtilen fiyatları:

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓
  • Togg T10X V1 RWD Standart Menzil: 1.090.000 TL
  • Togg T10X V2 RWD Standart Menzil: 1.190.000 TL
  • Togg T10X V2 RWD Uzun Menzil: 1.290.000 TL

Görüntüde kimi ‘tuhaflıklar’ var:

Sosyal medyada süratle yayılan manzarada Togg teslimatlarının Temmuz 2023’ten itibaren başlayacağı söz ediliyor. Bu tarih, Togg’un açıklamasına uymuyor. Ayrıyeten seçili modelin fiyatı 1.090.000 TL iken çabucak üstünde yer alan “Bugünkü anahtar teslim fiyatı” kısmında 1.110.000 TL ibaresi yer alıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Tabii bu fark, Togg için sunulan rastgele bir opsiyonel özelliğin seçilmesinden kaynaklı olabilir. Ancak bu fotoğraf şu aşamada hiçbir halde ispat niteliği taşımıyor. Yani bu fiyatlara bakarak rastgele bir halde “Togg’un fiyatları ortaya çıktı” diyebilmek mümkün değil.

Görüntü gerçek olsa bile fiyatların farklı bir kıssası olabilir:

Ekran imajının nereden alındığı belirtilmezken, manzaraların gerçek olması bile fiyatların gerçek olduğu manasına gelmiyor. Kelam konusu fiyatlar, Togg’un eser sayfası oluştururken ‘öylesine’ koyulmuş yer tutucular olabilir. Yani sayfa gerçek, fiyatlar yanlış olabilir. Bu durum daha evvel Galaxy S23’ün 65 bin TL olacağı savları ortaya çıktığında da yaşanmıştı.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Haber / Makale / İçerik
İçerik üreticileri için makaleler, haberler.
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru