TOGG’un fiyatı vatandaşın aklını karıştırdı: Diğer bir otomobil alacaktım, arafta kaldım

Yerli araba TOGG'un "T10X" isimli SUV modelinin başlangıç fiyatı 953 bin TL, uzun menzilli modeli 1 milyon 215 bin TL olarak açıklandı. Zincirlikuyu'da bir AVM'de sergilenen TOGG modelini görmek için gelenler fiyatı kıymetlendirdi. Murat Karaca isimli bir vatandaş, "Malzeme kalitesi de yeterli, yani bu fiyatına nazaran ben çok kaliteli buldum. gerçekten 1 milyon 500 bin civarı bir fiyat bekliyordum. Öbür bir otomobil alacaktım, arafta kaldım." sözlerini kullandı.2 dk okuma süresi


Yerli ve ulusal elektrikli araba TOGG‘un “T10X” ismi verilen C Segmenti SUV modelinin fiyatı açıklandı. Başlangıç fiyatı 953 bin lira olarak belirlenen aracın fiyatı; donanım, menzil ve opsiyonel ilaveler ile birlikte 1 milyon 215 bin TL arasında değişiyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

AVM’DE TOGG YOĞUNLUĞU

Araç, iki farklı donanım ve iki batarya seçeneğiyle kullanıcılarına sunulacak. Fiyatı şirket tarafından açıklanan “T10X” modeli Zincirlikuyu’da bulunan bir AVM’nin içindeki tanıtım standında da sergileniyor. İncelemeye gelenler SUV araç için belirlenen fiyatı değerlendirdi.

“BU FİYATINA GÖRE BEN ÇOK KALİTELİ BULDUM”

“T10X” modelini incelemek için iş yerinden geldiğini belirten Murat Karaca, “Fiyatını az önce öğrendim. Buraya da yakın bir yerde çalışıyordum hemen atlayıp gelip görelim dedik. Daha önce görmemiştik. Araba, çok güzel yani yakından görünce daha da güzel. Resimlerine de baktık ama yakından görünce çok güzel. Malzeme kalitesi de iyi, yani bu fiyatına göre ben çok kaliteli buldum. hakikaten 1 milyon 500 bin civarı bir fiyat bekliyordum. Başka bir araba alacaktım, arafta kaldım. Siparişler nasıl ne zaman teslim edilir ona da bakacağız” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

“İKİNCİ EL ARAÇ FİYATLARINI AŞAĞI ÇEKECEKTİR”

Modeli inceleyenlerden Sinan Dirice ise, “Şu an özellikle Avrupalı rakiplerine göre fiyat anlamında gerçekten iyi görünüyor. Gördüğümüz zaman şaşırdık, bilmeseydik biz bunu Avrupalı bir araç zannederdik. Ülkeyi de, dış arenada da temsil edeceği için bizim için gerçekten iyi olacaktır diye düşünüyoruz. Bu araç bu fiyatlarla çıkarsa, ikinci elde de motorin ve benzinli araç fiyatlarını aşağı çekecektir. Özellikle sıfır araç olarak da orta ve alt gelirli vatandaşın da satın alabileceği bir araç olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

“ÇOK HOŞUMUZA GİTTİ”

Standı gezenlerden Fahri Yaşar da “Milli arabamız olması her açıdan bizim de eskiden beri arzu ettiğimiz bir şey. Fiyatlar da fena değil. İnsanlık için de iyi atmosferimiz temiz kalır, yerli arabamızla dışarıya da döviz vermemiş oluruz. Çok hoşumuza gitti, gurur verici bir olay” şeklinde konuştu.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Haber / Makale / İçerik
İçerik üreticileri için makaleler, haberler.
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru