The Witcher ve Cyberpunk 2077 Gibi Birçok Ünlü Oyunun Yapımcısı CD Projekt Güvenilir mi? CD Projekt’e Güveniyor Musunuz ?

CD Projekt, Varşova merkezli Polonyalı video oyunu geliştiricisi ve yayımcısı firma. 1994 yılında Marcin Iwiński ve Michał Kiciński tarafından kurulan firmadır.1 dk okuma süresi


CD Projekt, Varşova merkezli Polonyalı video oyunu geliştiricisi ve yayımcısı firma. 1994 yılında kurulan firma, 2002 yılında CD Projekt Red ismiyle açtığı oyun stüdyosu tarafından geliştirilen The Witcher video oyunu serisi ile tanınmaktadır.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

CD Projekt’in ilk girişimleri nedir ?

Firma, iki Baldur’s Gate oyununu Lehçe’ye çevirmek için Interplay ile anlaşarak Batı yapımı video oyunlarını ülkesindeki oyunculara kazandırmak istemiş ancak Interplay’in yaşadığı finansal zorluklar sebebiyle CD Projekt‘in üzerinde çalıştığı Baldur’s Gate: Dark Alliance oyununun bilgisayar sürümü iptal edilmiştir.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Böylelikle Andrzej Sapkowski‘nin kitaplarına dayanan The Witcher için çalışmalar başlamıştır. The Witcher: White Wolf adlı bir konsol sürümü için çalışmalara başlamıştır ancak geliştirme sürecinde yaşanan sorunlar ve artan maliyetler firmayı iflasın eşiğine getirmiştir. son oyunu ile birçok farklı Yılın Oyunu ödülü kazanmıştır. Ağustos 2021 itibarıyla şirketin değeri 4,8 milyar dolar civarındadır.

 1. CD Projekt güvenilir mi? CD Projekt’e güveniyor Musunuz ?

  1. Evet güveniyorum ve oyunlarını seviyorum.
  2. Hayır güvenmiyorum ve oyunlarını sevmiyorum.
  3. Kararsızım.
  1 oy kullanıldı
  Fikrini Hemen Paylaş!

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanın.