Söylenti: Sony, PlayStation 6 İçin PS5 Pro’dan Vazgeçti

Sony'nin geleceğe yönelik planlarıyla ilgili dikkat çeken bir argüman gündeme geldi. Savlara nazaran Sony, PlayStation 5 Pro ve Slim'den vazgeçip, PlayStation 6'ya yöneldi. Ayrıyeten yeni konsolun ne vakit çıkacağı da kabataslak ortaya çıkmış durumda.2 dk okuma süresi


İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Japonya merkezli teknoloji devi Sony’nin oyun konsolu PlayStation ile ilgili kimi planları tez kapsamında sızdırıldı. Bahse aşina kaynaklara dayandırılan savlara nazaran şirket, PlayStation 6 için hazırlıklara başlamış durumda. Üstelik Sony’nin bu uğurda PlayStation 5 Pro ve PlayStation 5 Slim üzere modellerden vazgeçtiği iddia ediliyor.

Sony ile ilgili tezler önemli manada baş karıştırıcı. Çünkü şirket, uzunca bir müddettir bilhassa de PlayStation 5 Pro ile gündemdeydi. Hatta bu konsolun 2023’ün sonu yahut en geç 2024’ün birinci aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Fakat gelen son tezler, Sony’nin PlayStation 6 için bu modelden vazgeçtiğini gözler önüne seriyor. 

İşin daha da değişik tarafı, PlayStation 6’nın çıkış tarihi ortaya çıktı sayılır

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

*Konsept tasarım.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Sektör kaynaklarının yaygın inanışlarına nazaran PlayStation 6, 2028 yılından önce piyasaya sürülmeyecek. Yani oyuncular, en az 5 yıl daha yeni konsolu bekleyecekler. İşte bu büyük boşluk, aslında PlayStation 5 Pro yahut nispeten uygun fiyatlı olması beklenen PlayStation 5 Slim ile çok rahat bir biçimde doldurulabilirdi. Gelen son haberler, Sony’nin tüm bunlardan vazgeçmiş olabileceğini düşündürüyor. 

Ancak burada da Sony için avantaj sağlayan bir durum var. Şirket, 2028 yılına kadar oyuncuların geri bildirimlerini takip edebilir, en yeni teknolojilere odaklanabilir ve PlayStation 6’yı, PlayStation 5’ten çok daha gelişmiş bir biçimde bizlere sunabilir. Aslında bunun da mantıklı bir yaklaşım olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Sony, bugüne dek 30 milyonun üzerinde PlayStation 5 sattı ve bu satışlar her gün biraz daha artıyor.

Bu ortada: Sony, PlayStation 6’nın çıkış tarihini ağzından kaçırmış da olabilir!

Sony’nin bir müddettir Microsoft ile arbedeli olduğu herkes tarafından biliniyor. Bu arbedenin nedeni, Microsoft’un Call of Duty serisinin yayıncısı olan Activision’ı satın almak istemesi. Şirket, tanınan oyunun Microsoft’un Xbox konsollarına özel olabileceği tasası ile bu satın almayı engellemeye çalışıyor. İşte iki dev ortasındaki dava süreci, PlayStation 6’nın çıkış tarihinin ifşa olmasına yol açmış olabilir.

Sony, Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu’na sunduğu yeni bir raporda, Microsoft’un sunduğu bir tekliften bahsediyor. Bu teklifte, Call of Duty oyunlarının 2027 yılı sonuna kadar PlayStation ekosisteminde hiçbir sorun yaşanmadan kalabilmesini içeriyor. Sony, bu teklifi açıkladıktan sonra da yeni kuşak PlayStation’ın piyasaya sürüldüğü periyotlarda, PlayStation ekosisteminin Call of Duty’den mahrum kalacağını söylüyor. Buradan, Sony’nin PlayStation 6 için 2027-2028 yıllarını işaret ettiği öne sürülüyor…


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanın.