Son Zamanlarda Adı Kredi Kartı Hırsızlığı ve Kara Para Aklama ile Anılan Twitch Güvenilir mi ? Twitch’e Güveniyor Musunuz?

twitch elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformudur. Haziran 2011'de kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur.1 dk okuma süresi


kişi veya kişiler, tarafından yurtdışında ve yurtiçinde birçok kişinin kredi kartı bilgilerini ele geçirdi. Ele geçirdikleri paraları aklayabilmek için Twitch'in bağış sistemini kullandılar ve bu işi hızlandırmak için ise birçok yayıncıyla iletişime geçerek anlaşma sağladılar.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

6 Ekim 2021 tarihinde hackerlar tarafından Twitch yayıncı gelirlerinin yer aldığı veriler sızdırıldı. Verileri inceleyen kullanıcılar, çok az sayıda izleyicisi ve abonesi olan yayıncıların çok yüksek miktarda gelir elde ettiğini fark etti. 

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Bunların ardından Twitch'ten gelen açıklamalar şu şekildeydi

“Topluluğumuzu, yasaklanmış davranışlarda bulunan hesaplara karşı kararlı adımlar atmaktan çekinmediğimizi temin etmek istiyoruz. Twitch’te finansal dolandırıcılığı düzenli olarak önlemek ve sadece Eylül ayında, para kazanma araçlarımızı kötüye kullanmaktan dolayı Türkiye’deki 150’den fazla ortağımıza karşı harekete geçtik ve bu durumdan etkilenen kişilerle iletişime geçtik.”

 1. Twitch güvenilir'mi? Twitch'e güveniyor musunuz ?

  1. Evet güveniyorum ve kullanıyorum
  2. Hayır güvenmiyorum ve kullanmıyorum.
  3. Kararsızım.
  1 oy kullanıldı
  Fikrini Hemen Paylaş!

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Haber / Makale / İçerik
İçerik üreticileri için makaleler, haberler.
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru