Şanlıurfa Belediye Başkanı Kim? Şanlıurfa Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Kimdir, Neler Yaptı?

6 Şubat'ta merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 büyüklüğündeki sarsıntıdan etkilenen 11 vilayet ortasında Şanlıurfa da yer almaktadır. Zelzelede büyük hasar alan vilayetler ortasında yer alan Şanlıurfa'nın belediye başkanlığını 31 Mart 2019 seçimlerinden bu yana ...2 dk okuma süresi


6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 büyüklüğündeki depremden etkilenen 11 vilayet ortasında Şanlıurfa da yer almaktadır. Sarsıntıda büyük hasar alan vilayetler ortasında yer alan Şanlıurfa’nın belediye başkanlığını 31 Mart 2019 seçimlerinden bu yana Zeynel Abidin Beyazgül üstlenmektedir. Bu yüzden sarsıntıdan bu yana Şanlıurfa’da yaşananları yakından takip eden vatandaşlar tarafından Zeynel Abidin Beyazgül’ün açıklamaları ve yaptıkları da merak edilmektedir. Pekala, Şanlıurfa Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül kimdir, kaç yaşında ve nerelidir? 

↓ İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

İşte, Şanlıurfa Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül hakkında merak edilenler:

Şanlıurfa Belediye Başkanı Kimdir?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Lideri 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen Mahallî Seçimlerde 516.202 oy alarak vazifeye gelen Zeynel Abidin Beyazgül’dür.

↓ İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Zeynel Abidin Beyazgül Kimdir?

Zeynel Abidin Beyazgül, 15 Haziran 1957 tarihinde Şanlıurfa’da dünyaya gelmiştir. 

Eğitim hayatına memleketi Şanlıurfa’da başlayan Beyazgül, ilkokul, ortaokul ve lise tahsilini burada tamamlamıştır. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

Zeynel Abidin Beyazgül’ün Mesleği ve Siyasi Yaşamı

Zeynel Abidin Beyazgül, mesleğine avukatlık ile başlamıştır. 1985 yılında Şanlıurfa Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü olarak vazifeye başlamıştır. 

1985 ila 1996 yıllarında Avukatlık yapmıştır. 1996 yılında Kayseri İncesi Noteri olarak misyona getirilmiştir. Daha sonraki yıllarda sırasıyla Viranşehir 1’inci, Adıyaman 3’üncü, Adıyaman 1’inci, Malatya 2’inci ve Şanlıurfa 5’inci noterliği misyonlarına atanmıştır. 

Noterlik mesleği müddetince oda başkanlığı ve lider yardımcılığı vazifelerini de üstlenmiştir. 2011 yılında Malatya Noter Odası Lideri olarak misyon yapmış, 2014 ila 2018 yıllarında Türkiye Noterler Birliği Lider Yardımcılığı misyonunu üstlenmiştir. 

Beyazgül’ün siyasi mesleği ise 2004 yılında başlamıştır. Tıpkı yıl AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı vazifesine getirilmiştir. 2015 ila 2018 yıllarında ise AK Parti Şanlıurfa Vilayet Başkanlığı vazifesini üstlenmiştir. 2018 yılında Milletvekilleri seçimlerinde aday olmak için Şanlıurfa Vilayet Başkanlığı vazifesinden istifa etmiştir. 

31 Mart 2019 Mahallî Seçimlerinde ise AK Parti Şanlıurfa Belediye Lideri adayı olmuş ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı misyonuna seçilmiştir. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Lideri Zeynel Abidin Beyazgül, evli ve 3 çocuk babasıdır.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanın.