Reuters: “Seçim Anketleri 10 Puanlık Fark Gösteriyor”

Reuters haber ajansı, 14 Mayıs'ta yapılması beklenen seçimler öncesi Türkiye'deki son duruma ait bir haber yayınladı. İngiltere merkezli haber ajansı Reuters, dünyadaki abonelerine Türkiye’deki seçimlerle ilgili dikkat çeken bir haber servis ...2 dk okuma süresi


Reuters haber ajansı, 14 Mayıs’ta yapılması beklenen seçimler öncesi Türkiye’deki son duruma ait bir haber yayınladı.

↓ İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

İngiltere merkezli haber ajansı Reuters, dünyadaki abonelerine Türkiye’deki seçimlerle ilgili dikkat çeken bir haber servis etti.

Reuters haberinde, “Mayıs ayındaki seçimlerden evvel anketler, Erdoğan’ın rakibinin yüzde 10’dan fazla puan gerisinde olduğunu gösteriyor” başlığını kullandı.

↓ İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Söz konusu haberde, “Anketlerde Millet İttifakı’nın milletvekili seçimlerinde de AKP ve müttefiklerinin en az 6 puan önünde olduğu görülüyor. Ayrıyeten HDP’nin de yüzde 10’un üzerine rahatlıkla çıkabilmesi olası” dendi.

Haberde siyasi risk danışmanı Wolfango Piccoli’nin mevcut durum hakkında şu görüşlerine de yer veriliyor: 

‘Önceki seçimler Erdoğan’ın yeterli bir seçim kampanyacısı olduğunu gösteriyor lakin son açıklamalar, dayanağın azaldığını ve seçmenle bağ kurma yeteneğini yitirdiğini gösteriyor.’

Reuters haberinde ayrıyeten mart ayında anket açıklayan dört firmaya dayanarak zelzelenin AK Parti oylarına tesirinin az olduğu belirtiliyor.

Piar 

ALF 

Aksoy 

ORC 


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanın.