Muharrem İnce’den dikkat çeken ‘adaylık’ açıklaması

Fatih Altaylı, cumhurbaşkanı adaylığı resmen ilan edilen Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce ile görüştüğünü ve kendisine "Durumu değerlendiriyorum. Kendi adıma değil, Türkiye ismine. Günü geldiğinde çekilmeyi bilirim. Kemal Beyefendi lehine çekilirim" dediğini aktardı.1 dk okuma süresi


İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, cumhurbaşkanı adaylığı resmen ilan edilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile yaptığı görüşmeyi bugünkü köşesine taşıdı.

Altaylı, İnce’nin adaylık konusunda “Durumu değerlendiriyorum. Kendi adıma değil, Türkiye ismine. Günü geldiğinde çekilmeyi bilirim. Kemal Beyefendi lehine çekilirim” dediğini aktardı.

“GEREKTİĞİ ANDA GEREĞİNİ YAPARIM”

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Muharrem İnce’ye yönelik toplumsal medya dayanağının kaleme aldığı dünkü yazısının akabinde Muharrem İnce ile konuştuğunu belirten Altaylı, görüşmeye dair şu notları paylaştı:

“Yazımla ilgili olarak ‘Ben de dün tıpkı şeyi söylüyordum arkadaşlara. İkinci cinse ben ve Kemal Beyefendi çıkarsak sahiden çok eğlenceli olur’ dedi ve ‘Ben çelebi adamım. Kadir değer bilen adamım. Bu memleketi herkesten çok seven adamım. Kimse merak etmesin, gerektiği anda gereğini yaparım’ dedi, durdu, ekledi: ‘Durumu değerlendiriyorum. Kendi adıma değil, Türkiye ismine. Günü geldiğinde çekilmeyi bilirim. Kemal Beyefendi lehine çekilirim.'”

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

“KEMAL BEYEFENDİ İLE 2. ÇEŞİDE KALIRSAK ŞAŞIRMAM”

Fatih Altaylı, Muharrem İnce’nin bu sabah bahisle ilgili tekrar bildiri yolladığını belirterek, şunları kaydetti:

“‘Hatay’a gidiyorum. Yolda sevgi seli var. 2018’deki üzereyim. Ancak memleketin önüne takoz da olmam şüphesiz. Lakin Kemal Beyefendi ile 2. cinse kalırsak ve Recep Tayyip Erdoğan 3. olursa da şaşırmam. Bot hesaplarla bu ilgi olmaz’ demiş. Benim anladığım kadarı ile CHP’den kendisine ve partisine bir el uzatılmasını bekliyor Muharrem Beyefendi. Ne de olsa hepsi eski dostları. Niçin olmasın.”


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanın.