Katoliklerin Bin Yıllık Evlilik ve İlgi Yasağı Son Bulabilir

Katolik Kilisesi başkanı Papa Francis, bin yıllık evlenme ve cinsel alaka yasağının gözden geçirilmesine yeşil ışık yaktı. Katolik dünyasındaki evlilik yasağı büyük oranda mali nedenlere dayalı. Dailymail'in haberine nazaran, yasak, 11. yüzyılda ...2 dk okuma süresi


Katolik Kilisesi önderi Papa Francis, bin yıllık evlenme ve cinsel bağlantı yasağının gözden geçirilmesine yeşil ışık yaktı.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Katolik dünyasındaki evlilik yasağı büyük oranda mali nedenlere dayalı.

Dailymail’in haberine nazaran, yasak, 11. yüzyılda çocuksuz rahiplerin mal varlıklarını Kilise’ye bırakma mümkünlüğü yüksek olduğundan bir gereklilik haline geldi.

Vatikan, evlilik ve cinsel ilgi kuralını rahipler ortasında uyguluyor lakin son periyotta yasağın kaldırılması tarafında birçok davet var.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

86 yaşındaki Papa Francis, bekarlığın yalnızca ‘geçici bir reçete’ olduğunu ve bir rahibin evlenmesi için ‘çelişki’ olmadığını söyledi.

Açıklama, Almanya Katolik Kilisesi’nin Papa’dan rahiplerin bekar olma zorunluluğuna son vermesini talep eden bir kararı oylamasından sonra geldi.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Papa, Arjantin basınına verdiği röportajda ayrıyeten, “Bu sonsuz bir rahiplik buyruğu değil lakin tekrar de dini nedenlerle evlenmemek bir disiplindir” sözlerini de kullandı.

Papa Francis’in son periyotta sıhhat sıkıntıları nedeniyle istifa edeceği söylentileri de epey yaygın. 

Peki siz bu hususta ne düşünüyorsunuz?


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Haber / Makale / İçerik
İçerik üreticileri için makaleler, haberler.
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru