Kabine Toplanıyor: Gündemde Neler Var? Kabine Toplantısı Yoğun Olacak

Özellikle Korona döneminde yoğun takip edilen Kabine Toplantısı yine gündemde. Bu sefer bir çok kesim müjde bekliyor. 1 dk okuma süresi


Kabine Toplantısı ne zaman? diye soranlar için cevap geldi. EYT bekleyenler, sözleşmeliler, emekliler ve memurlar gözlerini kabineye dikmiş durumda. 2022 yılının son kabine toplantısı için nefesler tutuldu. Milyonlarca kişinin gözü kulağı Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde olacak.

↓ İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Kabine Toplantısı 26 Aralık Pazartesi, yani bugün saat 15:00'da bir araya geliyor. Gündem bir hayli yoğun. Gündemdeki konular arasında EYT başta olmak üzere bir çok konu ele alınacak. Enflasyon ve 2023 yılında bununla nasıl mücadele edileceği bir diğer konu maddesi.

EYT Kabine Toplantısı İçin Kritik Konu

Kamuoyunda en çok beklenen konuların başında gelen EYT konusunun en kısa sürede meclise sunulması için beklentiler kabineden sonra konunun gündeme gelmesi. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde yapılacak toplantıda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sigorta başlangıcı 8 Eylül 1999 ve öncesi olan çalışanları ilgilendiren emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemeye ilişkin çalışma hakkında sunum yapacak. Toplantıda, kısa süre içinde Meclise sunulması planlanan düzenlemenin detaylarına ilişkin ayrıntılı değerlendirme yapılacak.

↓ İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Doğalgaz Bir Diğer Konu

Karadeniz'de bulunan doğalgaz ile ilgili konu da kabine toplantısında ele alınacak. Doğalgazın yeryüzüne çıkarılması konusunda gelinen son aşama noktasında yetkililer Cumhurbaşkanı Erdoğan'a rapor verecekler.

Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bir müjde vermesi bekleniyor. Konuyla ilgili son açıklamasında Enerji Bakanı Fatih Dönmez; "Pazartesi günü bu konuda yeni müjdeleri milletimizle paylaşacağız." demişti.

Ayrıca terörle mücadele, iç ve dış siyaset, enflasyon gibi konular toplantının diğer gündem maddeleri.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanın.