Fazla Alkolün Sebep Olduğu ve Kas Ağrılarıyla Ortaya Çıkan En Değişik Hastalıklardan Biri: Madelung

İçeriğimizde sizler için kas ağrılarıyla ortaya çıkan ve bedende şişliklere neden olan en değişik hastalıklardan biri Madelung hastalığının belirtileri, olay örneği ve tedavi yollarına yer verdik. İçeriğimiz teşhis koymaya yönelik değildir ve bu ...2 dk okuma süresi


İçeriğimizde sizler için kas ağrılarıyla ortaya çıkan ve bedende şişliklere neden olan en enteresan hastalıklardan biri Madelung hastalığının belirtileri, olay örneği ve tedavi formüllerine yer verdik. İçeriğimiz teşhis koymaya yönelik değildir ve bu emeli gütmemektedir. Şayet bu belirtilere sahipseniz uzman bir tabibe başvurmanızı tavsiye ederiz.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Madelung hastalığı olarak bilinen rahatsızlık bedenin boyun, yüz üzere üst kısımlarında yağ birikmesiyle ortaya çıkan bir rahatsızlık.

Hastalık ekseriyetle orta yaş bireylerde rastlanmakta ve bu bireylerin yüzde 90’dan fazlasında çok alkol tüketimi dikkat çekmekte.

Sizleri 64 yaşında Madelung hastalığı teşhisi konulan bayanla tanıştıralım.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Sersemlik, yorgunluk, kas güçsüzlüğü ve düşük kan şekeri şikayetleriyle hastaneye başvuran bayan için gerekli tetkikler yapılmış.

Yapılan araştırmaların akabinde bayanın 40 yıldır çok önemli manada alkol kullandığı ve bedeninde biriken yağların yanı sıra karaciğerinde de yağlanma olduğu ortaya çıkmış.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Tüm araştırmaların akabinde Madelung hastalığı teşhisi konan bayan müşahede altına alınarak evvel düşük kan şekeri düzenlenmiş akabinde tedaviye başlanmış.

Peki, madelung hastalığının bir tedavisi var mı?

Uzmanlar hastalığın bir tedavisi olmadığından lakin önüne geçmenin birçok yolu olduğundan bahsediyor.

Alkol tüketimini durdurmak hastalığı önlemek için gerekli olan en kıymetli adım.

Aynı vakitte bedende biriken yağların alınması için de yağ aldırma süreci liposuction önerilmekte.

Belirtileri bireyden bireye değişiklik gösterebilen hastalıkta en çok rastlanan belirtilerin kas ağrıları, sistemsiz kan şekeri, sersemlik ve bedendeki şişlikler olduğu görülmüş.

İçeriğimiz teşhis koymaya yönelik değildir ve bu hedefi gütmemektedir. Şayet bu belirtilere sahipseniz uzman bir tabibe başvurmanızı tavsiye ederiz.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Haber / Makale / İçerik
İçerik üreticileri için makaleler, haberler.
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru