Dünyanın En Güzel Kadınları Açıklandı: 3 Türk Güzeli Listede

Her yıl otorite kabul edilen Top Beauty World tarafından açıklanan Dünyanın En Güzel Kadınları Listesi geride bıraktığımız 2022 yılı için de açıklandı.1 dk okuma süresi


Dünyanın En Güzel Kadınları her yıl başında bir önceki yıl için Top Beauty World tarafından oylama ile belirlenen liste paylaşılıyor. Bu listeye girmek ünlü olan bir çok kadın için çok önemli. Listede 3 Türk güzelin de yer alması listeyi ülkemiz açısından daha önemli hale getirmiş durumda. 2022 yılında oylama ile seçilen Dünyanın En Güzel Kadınları Top 100 listesi büyük ilgi gördü.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Güzelliği ile nam salmış 100 kişinin listelendiği bu listede birbirinden ünlü isimler var. Listeye Türk Güzeller arasından 3 kişi girebilmiş durumda. Tamamiyle üye oyları ile hazırlanan listenin ilk sırasında ABD'li bir model var. Diğer taraftan liste Uzakdoğu ülkelerinin dominasyonu ile dikkat çekiyor.

Dünyanın En Güzel Kadını Jasmine Tookes

Listenin ilk sırasını siyahi bir Victoria's Secret modeli olan Jasmine Tookes temsil ediyor. Listeye göre 2022 yılının bitimi itibariyle dünyanın en güzel kadını Tookes olarak karşımıza çıkıyor.

İkinci sırada ise ABD'li şarkıcı ve model Nancy Jewel McDoni var. Ünlü model bu listeye beş yıldır giriyor ve hep üst sıralarda yer alıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Dua Lipa'nın Sıralaması Tartışılıyor

Son olarak Katar'daki Dünya Kupası'na sahne performansı için davet edilen ancak politik bir duruş ile bu teklifi reddeden Dua Lipa da listede mevcut. Ancak Lipa'nın listeye 56. sıradan girmesi tartışmalara neden oldu. Sanatçının hayranları Lipa'nın daha ön sıraları hak ettiği görüşünde birleşiyor.

Sıla Türkoğlu Ön Sıralarda

Listeye giren üç Türk güzelden biri olan Sıla Türkoğlu 33. sırada. Emanet dizisindeki Seher rolüyle dikkatleri üzerine çeken güzel oyuncu 1999 İzmir Bornova doğumlu. Farklı dizilerde ve projelerde yer alan ünlü oyuncunun sosyal medyayı da aktif biçimde kullandığı biliniyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

43. Sıradaki İsim Özge Yağız

Son olarak Star TV'deki Sol Yanım dizisinde boy gösteren güzel oyuncu 2022 yılının güzelliği en çok konuşulan isimlerinden biri olmuştu. Bu başarı listeye de yansıdı. Özge Yağız dünyanın en güzel 43. kadını olma başarısını gösterdi.

Sanatçının rol aldığı yapımlar şöyleydi;

2022- Baba Büşra Kalkan Saruhanlı Yardımcı oyuncu

2021 İçimizden Biri Havva Aladağ Show TV

2016-2018 Adını Sen Koy Zeliha Başrol oyuncusu TRT 1

2019-2020 Yemin Reyhan Tarhun Kanal 7

2020-2021 Sol Yanım Serra Yıldırım Star TV

Değişmeyen Klasik: Hande Erçel

Daha önce defalarca bu listeye giren Hande Erçel bir çoklarına göre Türkiye'nin en güzel kadını. Ancak son listede 53. sırada yer alabildi. Erçel daha önce bu listede üst sıralarda da yer almıştı. Güzel oyuncu güzelliğinin yanı sıra oyunculuğu ile de ön plana çıkan son derece başarılı bir isim olmasıyla biliniyor.

  1. Sizce Türk Güzellerin Sıralaması Adil Mi?

    1. Hayır. Daha Yükseklerde Olmalılardı.
    2. Evet. Sıralamaları Gayet İyi.
    1 oy kullanıldı
    Fikrini Hemen Paylaş!


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Haber / Makale / İçerik
İçerik üreticileri için makaleler, haberler.
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru