Dünyanın en Çok Satan Oyunu Minecraft’ın Sahibi Mojang Güvenilir mi ? Mojang’a Güveniyor Musunuz?

Mojang Studios, Mayıs 2009'da İsveç'te kurulmuş video oyunu geliştirici şirketi.2 dk okuma süresi


Minecraft, Scrolls gibi oyunların yaratıcısıdır. 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınmıştır. Mojang’ın kurucusu Markus Alexej Persson’dur.

↓ İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Minecraft nedir ?

Minecraft, İsveçli geliştirici Markus Alexej Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang Studios tarafından yayınlanan ve 2014 yılında 2,5 milyar dolar karşılığında Microsoft tarafından satın alınan açık dünya oyunudur. Oyuncular gelişmek ve hayatta kalmak için kaynakları toplamalı, yapılar inşa etmeli, yaratıklarla savaşmalı, yemek yemeli ve dünyayı keşfetmelidir.

↓ İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Minecraft’ın başarıları.

Microsoft, Nisan 2021 tarihine ait bir rapor paylaştı. Raporda başarılı video oyununa ait bazı istatistiki bilgiler yer alıyor. Kendine has grafiklere sahip olan yapımın aylık aktif kullanıcı sayısı 140 milyona ulaştı. Böylece yapım, yeni bir rekora imza attı. Minecraft’ın bir diğer başarısı’da Dünya’nın en çok satan oyunu olmasıdır tamı tamına 238 milyon adet satmıştır.

Minecraft Dungeons ?

Minecraft Dungeons, Mojang Studios ve Double Eleven tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından yayınlanan zindan tarama türü video oyunudur. Minecraft oyununun yan ürünüdür.

Markus Aleksej Persson ?

Markus Aleksej Persson, ya da Notch olarak da bilinen İsveçli Video oyunu geliştiricisi ve programcı. Minecraft’ın yapımcısı olmasıyla bilinir ve Mojang firmasının kurucusudur. Mojang’ı 2014 yılında 2,5 milyar dolara Microsoft’a satmıştır. Oyun satımından sonra Minecraft hakkında attığı kötü twitler microsoft tarafında iyi karşılanmadı ve ismi oyunun her köşesinden her geçen gün silinmeye başladı.

Jens Bergensten kimdir ?

Jens Bergensten, İsveçli Video oyunu geliştiricisi. Aralık 2010’dan bu yana, video oyunu geliştiricisi Mojang Studios’ta programcı ve oyun tasarımcısı olarak çalışarak, 2011‘de tüm zamanların en çok satan video oyunu haline gelen oyunu Minecraft’ın baş tasarımcısı oldu. 2013 yılında Time’ın dünyadaki en etkili 100 kişisinden biri seçildi. Kasım 2010’da Bergensten, başlangıçta Mojang’ın Scrolls için arka uç geliştiricisi olarak işe alındı, ancak Markus Persson bu pozisyondan ayrıldıktan sonra 1 Aralık 2011’de geliştirilmesini tamamen devralıncaya kadar Minecraft’ın giderek daha önemli kısımlarını programlamaya başladı.

 1. Mojang güvenilirmi ? Mojang’a güveniyor musunuz ?

  1. Evet güveniyorum ve oyunlarını severek oynuyorum.
  2. Hayır güvenmiyorum.
  3. Kararsızım.
  3 oy kullanıldı
  Fikrini Hemen Paylaş!


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanın.