Can Ataklı’nın Sözü: ‘Erdoğan Seçimde Aday Olmayıp, Yalnızca Milletvekili Olabilir’

Türkiye’de siyasetin gündemi seçim. Gazeteci Can Ataklı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için şimdi resmi adaylığını açıklamayan Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçimde aday olmayabileceğini ve yalnızca milletvekilliği ile yetinebileceğini argüman ...2 dk okuma süresi


Türkiye’de siyasetin gündemi seçim. Gazeteci Can Ataklı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için şimdi resmi adaylığını açıklamayan Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçimde aday olmayabileceğini ve yalnızca milletvekilliği ile yetinebileceğini argüman etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Her ne kadar Cumhur İttifakı’nın ortaklarından MHP’nin genel lideri Devlet Bahçeli ‘adayımız Erdoğan’dır’ dese de AK Parti’den resmi adaylık açıklaması şimdi gelmedi.

Korkusuz Gazetesi yazarı Can Ataklı, Erdoğan’ın adaylığı ile ilgili farklı bir yazı kaleme aldı.

“Sızan bilgilere nazaran Erdoğan’ın çok güvendiği bireylere yaptırdığı anketlerle piyasada sonuçları açıklanan anketler ortasında çok büyük fark yok. Bütün anketlerin sonucunun ortak noktası şu; Erdoğan kazanamıyor.”

“Peki Erdoğan kazanamayacağını kesin anladığı bir seçime girer mi, iktidarı sandıkta kaybetmiş olarak bırakmak ister mi?”

“Yoksa asla yenilmeyeceği bir formüle mi sarılır?”

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

“Bunları yazmak için tahminen şimdi erken gelebilir. Buna karşı aylardır söylediğim bir tezi yinelemek istiyorum; Erdoğan son anda Cumhurbaşkanlığı adaylığından vazgeçip milletvekili olmaya karar verebilir. Ya da sıhhat problemlerini göstererek adaylıktan ve hatta siyasetten çekilebilir.”

“Önümüzdeki 15-20 gün çok garip gelişmelerle geçecektir, bundan emin olun.”

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanın.