Bir Efsanenin Sonu: Uykusuz Dergisi Kapanacak Mı?

Karikatür dünyanın en eski sanatlarından biri. Bir dönem çok popüler olan bu sanat eski günlerinden uzak. Son olarak Uykusuz Dergisi ile ilgili gelen haber üzdü. 1 dk okuma süresi


Karikatür dünyası bir değerini daha kaybedebilir. Sosyal medya ve dijitalleşme çağı ile kaybolmaya yüz tutan değerlerimiz arasına karikatür dergileri de eklenmeye başlıyor. Son olarak bir dönem kimselerin elinden düşürmediği Uykusuz Dergisi de kara haberi verdi.

↓ İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Ersin Karabulut tarafından duyurulan haber bir çok kişiyi üzdü.

Muhtemelen Son Yılbaşı!

Karikatür dünyasını üzen haber Ersin Karabulut'un Twitter hesabından geldi. Her yıl derginin geleneksel hale getirdiği yılbaşı kapağı bu yıl da paylaşılacak. Ancak muhtemelen bu son yılbaşı olacak.

↓ İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Uykusuz Dergisi kapanan karikatür dergileri furyasının sonuncusu olabilir. Bir süredir bu tür dergilerin artık basım ve dağıtım maliyetlerini çıkaramadığı biliniyordu. 

Son olarak 2017 yılında Penguen Dergisi de kapanmıştı. Kurum o dönem yaptığı açıklamada muhalif kimlikleri nedeniyle reklam anlaşmaları da yapamadıklarını söylemiş ve bu nedenle kapanma kararı aldıklarını belirtmişti.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanın.