Ayta Sözeri Kimdir? Ayta Sözeri Kaç Yaşında ve Nerelidir?

Bugün ismi Armağan Çağlayan ile yaşadığı polemik nedeniyle gündemde olan Ayta Sözeri Kimdir? sorusu olayı yeni öğrenenler tarafından soruluyor.1 dk okuma süresi


Akciğer Kanseri ile mücadele veren Armağan Çağlayan'ın kendisini aramadığı için üzüldüğünü söylediği Ayta Sözeri uzun zamandır televizyon ekranlarından ve çeşitli projelerden aşina olduğumuz bir ismi. Kendisini ilk kez tanıyanlar ise Ayta Sözeri kimdir? sorusuna yanıt arıyor. Ayta Sözeri profili ve yaşantısı hakkında merak edilen detaylar burada.

↓ İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Ayta Sözeri katıldığı televizyon programlarından ve İbo Show'dan bildiğimiz bir isim. Şarkıları ile tanıdığımız Sözeri aynı zamanda aktivist ve insan hakları savuncusu olma yönleriyle de tanınıyor. 

Ayta Sözeri Biyografisi

1976 yılında o zamanlar ikiye bölünmüş olan Almanya'nın Batısında dünyaya gelen Ayta Sözeri Türk oyuncu ve şarkıcıdır. Aynı zamanda insan hakları savunucusu olmasıyla da bilinen Sözeri Ege Üniversitesi İşletme mezunudur. Lisans eğitiminin ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Türk Sanat Müziği korosunda Türk müziği eğitimi alan Sözeri kariyerinin hemen başında Sezen Aksu gibi ünlü isimlerle çalışmış ve vokallik yapmıştır. 

↓ İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Efsane Sanatçılar ve Yapımlar

İyi bir vokal olmasıyla bilinen Ayta Sözeri bu alanda en iyilerle çalışmış bir isimdir. Özellikle sahnesine çağırdığı Belkıs Özener ve Gülden Karaböcek isimleriyle de bir hayli yakın olan Sözeri, son olarak TV8 ekranlarında yayınlanan 'Kırmızı Oda' adlı yapımda boy göstermiştir.

Armağan Çağlayan Ayta Sözeri'ne kırgın

Ayta Sözeri isminin bir kez daha gündeme gelme nedeni ise Akciğer Kanseri ile mücadele eden ünlü yapımcı Armağan Çağlayan'ın kendisine kırgın olması. Çağlayan, kanser haberinin ardından telefonunu beklediği Sözeri'nin kendisini aramamasına bir hayli kırgın olduğunu açıkladı.

Çağlayan'a cevap veren Sözeri ise;

, “Armağan’ın paylaşımını bir arkadaşım attı. Ben böyle şeylere nasıl cevap vereceğimi bilmiyorum. Ömrü boyunca sevdiklerini kaybetmiş bir insan olarak sevdiği herhangi bir şeyi kaybetmek istemeyen biriyim. Armağan Çağlayan hasta değil diye düşünmek istiyorum. Aradığım zaman da ne söylemem gerektiğini bilmiyorum. O yüzden de aramadım”


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanın.