Apple, yenilenmiş iPhone 13 modelini satışa çıkardı

Apple, Avrupa'da birtakım ülkelerde 2021 yılında tanıtan iPhone 13 modellerini yenilenmiş olarak ABD'de satışa sundu.2 dk okuma süresi


Son yıllarda piyasaya çıkan akıllı telefonlar, dolar kurunun ve vergilerin etkisiyle ülkemizde yüksek fiyatlara satılıyor. Kullanıcılar ise çoklukla orta seviye telefonları tercih edip, paradan tasarruf ediyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Ancak piyasada bulunan ve yenilenmiş olarak isimlendirilen akıllı telefonlar, olağan telefonlardan epey ucuz fiyatlara satışa çıkıyor.

Daha önce yenilenmiş kimi iPhone, iPad ve Mac modellerini ABD ve Kanada’da satışa çıkaran şirket, artık de yenilenmiş iPhone 13 modellerinin satışına başladı.

Yenilenmiş iPhone 13’ler ABD’de satışta

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Apple, Eylül 2021’de tanıtılan iPhone 13 küçük, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’i birinci sefer yenilenmiş olarak ABD’de satmaya başladı. Şirketin satışları; Birleşik Krallık, Almanya, İtalya ve İspanya’da da gerçekleştiriliyor.

Şu andan itibaren Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılar, Apple’ın çevrim içi internet sitesi üzerinden yenilenmiş iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerini sipariş edebiliyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Yenilenmiş iPhone fiyatları

Yenilenmiş modellerin fiyatları 699 dolardan başlarken, 128 GB iPhone 13 için ise 619 dolarlık bir fiyat etiketi bulunuyor. Öte yandan iPhone 13 Pro 759 dolar ve daha üst düzey iPhone 13 Pro ise 849 dolarlık bir fiyata sahip.

Apple, yenilenmiş iPhone modellerini tüm aksesuarların içinde yer aldığı kutuyla birlikte 1 yıl garantili olarak satıyor. Batarya ve kasanın sıfır olduğu modeller, tüm testlerden geçtikten sonra Apple garantisi altında müşterilerle buluşuyor.

Yenilenmiş akıllı telefon nedir

Yenilenmiş akıllı telefonlar ile ikinci el telefonların tıpkı manaya gelmediğini söyleyelim. Yenilenmiş telefonlar, kullanıldıktan veyahut bir problemle karşılaşıldıktan sonra firmalara satılan aygıtlardır.

Ancak bu telefonları ikinci el telefonlardan ayıran en büyük özellik ise, birçok teknik teste tabi tutulmalarıdır.

Kısacası telefonları alan firmalar, birkaç teknik test uyguladıktan sonra telefonların dertli modüllerini yenisiyle değiştiriyor ve bilgileri tamamıyla siliyor.

Böylece ikinci el telefonlarda oluşabilecek ani dertler, yenilenmiş telefonlarda tamamıyla ortadan kaldırılıyor.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanın.