Apple, iOS 16.4 ile beklenen özelliği hayata geçirecek

Apple birkaç gün evvel iOS 16.3.1'i kullanıcılara sundu. Lakin beta süreci yeni başlayan iOS 16.4 ile birtakım beklenen özellikler hayata geçecek.2 dk okuma süresi


↓ İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

‘abone ol’ düğmesine dokunmak üzere direkt kullanıcı etkileşimine karşılık olarak geldiği sürece anlık bildirim almak için müsaade isteyebilecek. iOS yahut iPadOS, kullanıcıdan web uygulamasına bildirim gönderme müsaadesi vermesini isteyecek. Kullanıcı daha sonra iPhone ve iPad’deki öbür tüm uygulamalarda olduğu üzere Bildirim Ayarları’nda web uygulamalarının müsaadelerini yönetebilecek.

Apple’ın iOS 16 ile pek çok yeniliği getirdi. Meseleleri da beraberinde getiren ve her yeni güncellemede eski sıkıntıları çözen Apple, yenilerine de kapı açıyordu.

↓ İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

En son iOS 16.3.1’i yayınlayan şirket, Google Fotoğraflar tarafında bir soruna neden oluyordu. Farklı problemleri çözmenin yanında yenilikleri de getirecek olan iOS 16.4’ün beta sürümü yayınlandı.

HANGİ ÖZELLİKLER GELİYOR?

Türkiye’deki iPhone kullanıcılarına 5G dayanağı sunulmasına ek olarak HomeKit aksesuarlarını kullanma tecrübesi, 31 yeni emoji, Apple Music için profil düğmesi, Ayarlar ve Kısayollar’daki bir ekip yenilikler, Apple eserleri için kullanıcı kılavuzlarının güncellenmesi, Safari için anlık bildirimlerin açılabilecek olması, Podcast için yenilikler ve üçüncü taraf internet tarayıcılarının ana ekranda yer alması.

Bir başka yandan tüm kullanıcılara sunulduğunda iOS 16.4 ile iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde yer alan her vakit açık ekran özelliğinin ne kadar pil tükettiği takip edebilecek.

Yeni güncelleme tıpkı vakitte Ana Ekran’a eklenen bir internet uygulamasını, ‘abone ol’ düğmesine dokunmak üzere direkt kullanıcı etkileşimine cevap olarak geldiği sürece anlık bildirim almak için müsaade isteyebilecek. Bu sayede isteyen iOS yahut iPadOS kullanıcıları uygulamadan bilidirim alabilecek. Şayet sonrasında bunu istemezse başka bildirim ayarlarının yer aldığı kısımdan değişiklik yapabilecek.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanın.