Amerika Birleşik Devletleri Güvenilir mi? Amerika Birleşik Devletleri’ne Güveniyor Musunuz ?

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Meksika arasında bulunan, elli eyalet ve bir federal bölgeden oluşan, federal anayasal cumhuriyet ile yönetilen bir ülkedir.2 dk okuma süresi


Amerika Birleşik Devletleri nedir ?

Amerika Birleşik Devletleri‘nin eyaletleri veya Amerika Birleşik Devletleri’nin devletleri 50 tane olup birbirleriyle politik bir birlik oluştururlar. Her bir eyalet, bir coğrafi bölgede idari yetkiye sahiptir ve egemenliğini federal hükûmetle paylaşır.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

George Washington Kimdir ?

(Doğum 22 Şubat 1732 Westmoreland, Virginia – Ölüm 14 Aralık 1799 Mount Vernon, Virginia), subay, devlet adamı, Amerikan Bağımsızlık Savaşı’nda Kıta Ordusu’nun başkomutanı ve Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk başkanıdır.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Abraham Lincoln kimdir ?

Abraham Lincoln, Amerikalı siyasetçi, devlet başkanı, hukukçu. Amerika Birleşik Devletleri’nin 16. başkanı ve Cumhuriyetçi Parti’nin ilk başkanıdır. Amerikan İç Savaşı’nda Amerika Konfedere Devletleri’ne karşı büyük bir galibiyet elde etti. Ülkenin birliğini korudu ve köleliği bitirdi. Abraham Lincoln suikastı, 14 Nisan 1865’te, Kutsal Cuma’da gerçekleşen, Amerikan İç Savaşının son önemli olaylarından biridir.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Barack Obama kimdir ?

Amerika Birleşik Devletleri’nin 44. başkanı. İlk olarak 4 Kasım 2008′de yapılan 2008 ABD başkanlık seçimlerinde ABD’nin 44. devlet başkanı seçilmiş ve 20 Ocak 2009 tarihinde bu görevi devralmıştır. Amerikanın 44. devlet başkanı olmasının yanı sıra tarihindeki ilk ve tek Afroamerikalı devlet başkanıdır.

Özgürlük Heykeli nedir ?

Özgürlük Heykeli ABD’nin New York şehrindeki Liberty adası üzerinde, inşa edildiği 1886 yılından bu yana Amerika’nın simgesi olan anıtsal heykeli ve gözlem kulesidir. Dünyanın en tanınan anıtlarından biridir. Garip olan ise anıtın Fıransız Frédéric Auguste Bartholdi tarafından tasarlanmasıdır.

 1. Amerika Birleşik Devletleri güvenilirmi ? Amerika Birleşik Devletleri’ne güveniyor musunuz ?

  1. Evet bence güvenmiyorum.
  2. Hayır güvenmiyorum.
  3. Kararsızım.
  1 oy kullanıldı
  Fikrini Hemen Paylaş!


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Haber / Makale / İçerik
İçerik üreticileri için makaleler, haberler.
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru