Alperen Şengün Kimdir? Alperen Şengün NBA’de Hangi Takımda?

Türkiye her ne kadar çok futbol konuşulan bir ülke olsa da basketbolda da başarılı. Özellikle NBA'deki yıldızlarımız dikkat çekiyor. Alperen Şengün de bunlardan biri 1 dk okuma süresi


Alperen Şengün ismi son günlerde bir hayli popüler. Üstelik bu isim sadece Türkiye'de değil, ABD'de çok konuşulan bir isim haline geldi. Bunun birincil nedeni kendisinin form grafiği. NBA, yani Amerikan Ulusal Basketbol Ligi oyuncusu bir Türk olan Şengün son dönemde ülkemizi başarılarıyla gururlandırıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Alperen Şengün kimdir? sorusu gündeme geldi. NBA'in Türk Yıldızı form grafiği ile izleyenleri kendisine hayran bırakıyor. Şengün özellikle son maçlarda rakamlarıyla da dikkatlerini üzerine çekip NBA otoritelerinden tam not alıyor.

Alperen Şengün Kimdir? Kaç Yaşındadır? Nerelidir?

NBA'in yıldız adaylarından biri olarak görülen Şengün 2002 doğumlu Türk Basketbolcu. Profesyonel sporculuk hayatına Bandırma Kırmızı adlı basketbol takımında başlayan Şengün ardından Beşiktaş'ın basketbol şubesinin oyuncusu oldu. Kısa sürede yetenekleri ile kendinden söz ettiren Şengün 2020-2021 sezonunda ligin MVP'si seçilince ABD'nin de radarına girmeyi başardı.

Hemen ardından NBA Draft'ına, yani seçmelerine giren Alperen Şengün 1.tur 16.sıradan, Houston Rockets tarafından seçildi ve en yüksek sırada seçilen ikinci Türk basketbolcu oldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Şengün şu an hala Rockets forması giymekte ve başarılı bir grafik çizmektedir. Şengün aynı zamanda Giresun doğumludur.

Alperen Şengün Houston Tarihine Geçti

Houston Rockets'ın geçtiğimiz günlerde oynadığı Chicago Bulls maçında da yine yıldızlaşan Alperen Şengün  32 dakika süre aldığı maçta 25 sayı, 11 ribaund ve 6 asist ile oynayan yıldız basketbolcu, Hakeem Olajuwon’dan bu yana Rockets formasıyla NBA’de saha içinde %80 isabet oranıyla oynayarak 25/10/5’e imza atan ilk oyuncu oldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Haber / Makale / İçerik
İçerik üreticileri için makaleler, haberler.
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru