Ali Babacan: İktidara gelir gelmez iki ismi görevden alacağız, HDP Kılıçdaroğlu’na destek verirse memnun oluruz

DEVA Partisi önderi Ali Babacan, "Merkez Bankası şu anda Sayın Erdoğan'ın kullandığı bir kasa. Biz ne yapacağız? Birinci evvel Merkez Bankası Lideri ve TÜİK Liderini değiştireceğiz" dedi.1 dk okuma süresi


Candaş Tolga Işık ile Az Evvel Konuştum programında konuk olan DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, “HDP ve öbür partiler Sayın Kılıçdaroğlu’na destek verirlerse biz çok keyifli oluruz” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Babacan, “Merkez Bankası şu anda Sayın Erdoğan’ın kullandığı bir kasa. Biz ne yapacağız? Birinci evvel Merkez Bankası Başkanı ve TÜİK Başkanını değiştireceğiz. Merkez Bankası Lideri adayları evvel Plan Bütçe Kurulu’nda kendilerini anlatacak. Soru karşılık seansı başlayacak. Milletvekilleri ve basın soracak. Evvel toplumun terazisine çıkacak” tabirlerini kullandı.

Ali Babacan, “Merkez Bankası şu anda Sayın Erdoğan’ın kullandığı bir kasa. Biz ne yapacağız? Birinci evvel Merkez Bankası Lideri ve TÜİK Liderini değiştireceğiz. Merkez Bankası Lideri adayları evvel Plan Bütçe Kurulu’nda kendilerini anlatacak. Soru karşılık seansı başlayacak. Milletvekilleri ve basın soracak. Evvel toplumun terazisine çıkacak” değerlendirmesinde bulundu.

‘Türklüğü Anayasa’dan çıkaracak mısınız?’ sorusuna da karşılık veren Babacan, “Ortak Siyaset Metni’nde bu türlü bir şey yok ancak DEVA Partisi’nin hazırlığında vatandaşlık tarifinin yenilenmesiyle ilgili hazırlık var. Vatandaşlığı daha kapsayıcı, kucaklayıcı vatandaşlık tarifi hale getiriyoruz. Türk ve Türklük sözü anayasanın birçok yerinde geçiyor lakin bunların hiçbirisine dokunmuyoruz lakin vatandaşlık tarifini bütün vatandaşları kuşatacak halde yeniliyoruz. Vatandaşımız Türk-Kürt-Laz-Roman-Boşnak da olsa kim olursa olsun ben bu ülkenin vatandaşıyım diyecek” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

‘HDP KILIÇDAROĞLU’NA TAKVİYE VERİRSE MEMNUN OLURUZ’

HDP konusunda da konuşan Babacan, “Millet İttifakı, 6 partiden oluşuyor. HDP, başka bir ittifak içerisinde şu anda münasebetiyle teknik olarak burada olması mümkün değil. HDP ve diğer partiler Sayın Kılıçdaroğlu’na dayanak verirlerse biz çok memnun oluruz, bu güzel bir şeydir” formunda konuştu.

İçeriğin Devamı Aşağıda ↓


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Haber / Makale / İçerik
İçerik üreticileri için makaleler, haberler.
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru