3. Film Geliyor: Rafadan Tayfa: Galaktik Tayfa Ne Zaman Sinemalarda?

Ülkemizin en önemli animasyon/çizgi film ürünü olan ve TRT Çocuk tarafından yayınlanan Rafadan Tayfa 3.film ile sahalara dönüyor. Galaktik Tayfa heyecanı.1 dk okuma süresi


TRT Çocuk'ta yayınlanan Rafadan Tayfa en çok izlenen animasyon/çizgi film ürünlerinden biri. TRT tarafından yapılan ve çocuklar tarafından da çok sevilen Rafadan Tayfa dönem dönem sinema filmi de çıkarıyor. Üçüncü film olması planlanan Rafadan Tayfa: Galaktik Tayfa için geri sayım başladı. Peki film ne zaman sinemalarda?

↓ İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Rafadan Tayfa: Galaktik Tayfa vizyon tarihi başta çocuklar olmak üzere yapımın fanları tarafından merak konusu. Üçüncü film TRT ve İSF Studios ortak yapımı ile, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı katkılarıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı desteğiyle hazırlandı.

Rafadan Tayfa: Galaktik Tayfa Vizyonda

Ünlü çizgi film 6 Ocak 2023 Cuma günü itibari ile 81 ildeki tüm sinema salonlarında vizyona girdi. Film ile aynı zamanda, yani 6 Ocak'ta Galaktik Tayfa kitabı da kitapçılardaki raflarda yerini almış durumda.

↓ İçeriğin Devamı Aşağıda ↓

Filmde herhangi bir yaş sınırı bulunmuyor.

Rafadan Tayfa: Galaktik Tayfa Konusu

Astronomi kulübünün en parlak üyelerinden Akın, yörüngemize yerleşmiş bir uzay gemisi keşfeder ve bir anda dünyanın gündemine oturur. Uzay gemisi ile ilgili birçok haber yayınlanıp sayısız teori ortaya atılırken keşfin yapılmasında az da olsa parmağı olan Hayri de ufak bir şöhret kazanmıştır. Hayri’nin gazetelerde yayınlanan fotoğrafları hiç beklenmedik bir kişinin dikkatini çeker; geminin gerçek sahibinin, yani bir uzaylının… Bu gizemli ama sevimli uzaylı, Hayri’yi bulmak ve onu kendisine yardım etmesi için ikna etmek zorundadır. İstanbul’un bir yakasında yaşayan yüzyıllara uzanan tanışıklığın son temsilcisine ulaşmalıdır. Uzaylı, kader arkadaşını bulmak için yola çıkarken peşinde niyetleri hiç de iyi olmayan bir grup insanın olduğundan habersizdir.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Ekle
Test - Doğru&Yanlış
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanın.